Здоров'я, Лозівська Отг, Суспільство
Лозівська громада додатково підтримає чорнобильців: 780 тисяч на лікування
Лозівська громада додатково підтримає чорнобильців: прийнято рішення про співфінансування санаторно-курортного лікування для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. На сесії міської ради, що відбулася 18 червня, депутати внесли зміни до Програми соціального захисту населення. Відтепер передбачено надання міжбюджетного трансферту до обласного бюджету для організації лікування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, які віднесені до І категорії. З 2023 року держава припинила фінансування цього напряму, і протягом останніх трьох років лікування забезпечувалося коштом обласного бюджету. Однак у травні цього року Харківська обласна рада затвердила новий порядок, що передбачає співфінансування територіальними громадами у співвідношенні 50% на 50%. У Лозівській громаді проживають 513 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них 111 осіб І категорії мають право на санаторно-курортне лікування. Для участі у програмі з місцевого бюджету планують щорічно спрямовувати 260 тисяч гривень, а загалом на 2026–2028 роки передбачено 780 тисяч гривень. Місцева влада наголошує, що попри зміни у державному фінансуванні, прагне зберегти соціальну підтримку людей, які постраждали від найбільшої техногенної катастрофи в історії України. Співфінансування дозволить чорнобильцям продовжувати необхідне оздоровлення.