Вільшанська ОТГ, Життя, Суспільство
Ансамбль «Хубавіца» з Вільшанки здобув перемогу на міжнародному фестивалі
Наша Перемога на Міжнародному конкурсі «Над Собом пісня дзвінко лине»! Надзвичайна, яскрава та приємна подія сталася у культурному просторі Вільшанщини минулого тижня. Вперше аматори сцени нашої громади взяли участь у Х Міжнародному двотуровому фестивалі-конкурсі вокально-хорового мистецтва імені Віталія Іжевського «Над Собом пісня дзвінко лине», що проходив у місті Іллінці Вінницької області. Статус Міжнародного підтверджувався складом поважного журі, до якого входили представники восьми країн світу: України, Австралії, Канади, Латвії, Молдови, США, Румунії та Швейцарії. У конкурсній програмі брали участь хорові колективи та вокальні ансамблі з 16 областей України. Вільшанці пишаються тим, що всю нашу степову Кіровоградщину представляв колектив Вільшанської громади — народний аматорський ансамбль болгарської пісні «Хубавіца» Вільшанського Центру українсько-болгарської культури, керівник Людмила Каленик. 5 червня наша творча делегація, яку очолила завідувач Сектору культури, туризму, молоді, спорту та охорони культурної спадщини Олена Михайлова, взяла участь в урочистому відкритті фестивалю. Керівництво міста та поважні гості подякували учасникам за збереження та розвиток народної хорової і ансамблевої пісенної творчості, прозвучали добрі слова про засновника фестивалю — хорового диригента, композитора, фольклориста Віталія Іжевського. Господарі свята привітали делегацію запашним короваєм. Далі розпочалася конкурсна програма. Ансамбль «Хубавіца» виконав дві пісні: «Болгари добри» та «Малка мома цвете бере». Від імені громади журі пригостили болгарською плакетою та вином. Голова журі Петро Андрійчук щиро подякував вільшанцям, а всі члени журі із задоволенням скуштували гостинці. Організатор фестивалю Микола Романов відзначив оригінальність та харизматичність «Хубавіци», подякував за творчість та запросив делегацію на свій 80-річний ювілей! Рівень виконавської майстерності був дуже високим. Наші аматори хвилювалися, очікуючи підведення підсумків, адже відчували відповідальність перед усією Кіровоградщиною. Результати були приголомшливі: яскравим фінальним акордом став диплом лауреата І ступеню! Браво та велика подяка нашим красуням — «хубавічкам»: Наталії Пироженко, Юлії Балабан, Світлані Трубачовій, Наталії Яруті, Софії Каленик, Юлії Баліцькій, Наталії Михайловій, Руслані Бойко. Вперше дівчата виступали на фестивалі Міжнародного рівня і довели свою майстерність. Із великим творчим запалом та задоволенням вони повернулися до Вільшанки, адже про вільшанську культуру дізналися далеко за межами України. Це великий досвід та розширення кордонів культурного середовища громади. Горді та пишаємося духовними скарбами Вільшанщини!