Начальник управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура:
«Через критичну ситуацію в енергосистемі України, спричинену атаками ворога, уряд рекомендував перевести навчання на дистанційний формат. Тому з 19 січня чернігівські школярі розпочнуть навчання дистанційно. Це рішення ухвалено спільно з керівниками закладів освіти.
Кожен заклад освіти додатково опрацьовує можливість проведення офлайн консультацій для учнів, якщо дозволяє безпекова ситуація та температурний режим.
🚨Наголошуємо, що лише за перші 16 днів 2026 року в Чернігові сигнал повітряної тривоги лунав 93 рази, а загальна тривалість тривог перевищує 10 діб.
У цей складний період, організовуючи освітній процес дистанційно, адміністрації закладів та педагоги будуть на постійному зв’язку з учнями та батьками, щоб гнучко реагувати на зміни. За умови покращення ситуації діти повернуться до очного навчання.
Водночас заклади загальної середньої освіти, які мають укриття, готуються до розгортання на їх базі пунктів незламності.
Цей шлях ми проходили у 2022 році, і дякуємо фонду SavED та Чернігівській міській організації Червоного Хреста України за оперативну допомогу. Тоді школи отримали ковдри, розкладки, ємності для води, подовжувачі, зарядні станції та термопоти. Частину речей придбано за кошти бюджету громади.
Звертаємось до мешканців Чернігова: при розгортанні пунктів незламності потрібна волонтерська допомога для чергувань та підтримки населення. Бажаючих долучитися просимо звертатися до адміністрацій закладів освіти.
Разом ми зможемо вистояти та подолати всі виклики 🇺🇦».