Війна, Суспільство, Теплицька Отг
22 червня — День скорботи: вшанування пам’яті жертв війни в Україні
22 червня в Україні відзначають День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. Рівно 85 років тому, у 1941 році, розпочався найкривавіший етап Другої світової війни — німецько-радянська війна. Ця війна забрала життя кожного п’ятого українця, зруйнувала долі мільйонів людей та залишила по собі спалені міста і сплюндровану землю.
Для України цей день має особливе значення. Не було жодної родини, якої б не торкнулася ця трагедія. Вона і сьогодні відлунює болем у сімейних історіях та чорно-білих світлинах, нагадуючи про страшну ціну, яку українці заплатили за право жити на своїй землі, будувати майбутнє та зберігати власну ідентичність.
У 2022 році, так само о 4-й ранку, ворожі ракети знову полетіли на наші мирні міста. Сьогодні Україна особливо добре знає, якою дорогою є ціна миру. Тому мовчки схилімо голови. Без гучних промов. Без пафосу. Лише з вдячністю і пам’яттю.
Вічна пам’ять усім жертвам війни. Їхній подвиг та жертва назавжди залишаться в серцях українського народу. Пам’ятаймо про минуле, щоб будувати мирне майбутнє.