Миколаївська Отг
Миколаїв «задає новий стандарт» взаємодії громадських рад з місцевою владою: ЕГР…
✅Миколаїв «задає новий стандарт» взаємодії громадських рад з місцевою владою: ЕГР підбила підсумки роботи складу 2021-2026 років
19 червня відбулося підсумкове засідання експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради (ЕГР), під час якого підбили підсумки діяльності її складу 2021–2026 років.
У заході взяв участь міський голова Олександр Сєнкевич, який подякував членам ради за активну та відповідальну роботу в один із найскладніших періодів її існування – під час повномасштабного вторгнення російських військ.
🤝Попри безпекові виклики, обмеження воєнного стану та складні умови роботи, члени ЕГР продовжували виконувати свої обов’язки на громадських засадах.
Вони брали активну участь у засіданнях ради, роботі комісій і робочих груп, надавали експертні пропозиції до проєктів рішень органів місцевого самоврядування, сприяли розвитку діалогу між владою і громадськістю та врахуванню громадської думки під час ухвалення важливих управлінських рішень.
Під час засідання міський голова наголосив на унікальності досвіду співпраці між міською владою та експертно-громадською радою.
💬«Наша взаємодія з ЕГР є інноваційною: нам нема в кого навчатися, ми самі є прикладом взаємодії громадських рад з місцевою владою. Своєю діяльністю ми задаємо новий стандарт, щоб ЕГР нового скликання в підсумку продемонструвала кращий результат, ніж попередня», – зазначив Олександр Сєнкевич.
Міський голова підкреслив, що наявність дискусій та різних позицій між владою і громадськістю є важливою ознакою ефективної роботи консультативно-дорадчого органу. А також наголосив на важливості створення сталої системи взаємодії між громадськістю та владою:
💬«Оскільки ми всі тут – і на посадах, і в складі консультативних органів – перебуваємо тимчасово, маємо побудувати роботу так, щоб система працювала злагоджено та ефективно навіть тоді, коли ми вже не будемо її складовою».
Своєю чергою голова ЕГР Артем Ващиленко відзначив, що ефективність роботи ради значною мірою забезпечувалася політичною волею міського голови та його підтримкою відкритого діалогу з громадськістю.
Він також підкреслив, що відкритість органів місцевого самоврядування Миколаєва до співпраці з громадськими радами є важливою конкурентною перевагою міста, особливо в умовах законодавчих змін, які посилюють роль громадської участі в процесах управління.
🏵️За сумлінну працю у складі експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради 2021–2026 років, розвиток конструктивного діалогу між суспільством та органами місцевого самоврядування, громадянську стійкість та вагомий внесок у розбудову демократії найактивніших членів ради було відзначено Почесними грамотами міського голови.
Наразі триває формування нового складу експертно-громадської ради. Уже 3 липня відбудуться установчі збори, під час яких буде обрано новий склад ЕГР.