9-20 Гаряча лінія Олександра Поворознюка 068 802 3551 
Додати свою новину Відкрити/Закрити ФільтриСкинути

Новоархангельська ОТГ

Пам’ятаємо заради майбутнього 22 червня в Новоархангельській громаді відбувся мі…

Пам’ятаємо заради майбутнього
22 червня в Новоархангельській громаді відбувся мітинг-реквієм «Хвилина мовчання пекуча й терпка», з нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.
Саме цього дня, 85 років тому, мирне життя українців було жорстоко перекреслене вибухами, смертю, сльозами і біллю. На нашу землю прийшла війна, яка чорним крилом торкнулася кожної родини, кожного села та міста, принісши горе, страждання та непоправні втрати. Мільйони людей стали на захист Вітчизни, мільйони так і не повернулися додому, мільйони назавжди залишилися в братських могилах, а ще мільйони пройшли крізь неймовірні випробування, поневіряння та нелюдські страждання.
Минають десятиліття, змінюються покоління, але пам’ять не має строку давності. Вона живе у наших серцях, у пожовклих фотографіях, у спогадах, у родинних історіях, у меморіалах і обелісках. І через понад вісім десятиліть ми з особливою вдячністю згадуємо тих, хто боровся за свободу, працював у тилу, вистояв у роки окупації й ціною власного життя наближав Велику Перемогу.
Учасники заходу вшанували пам’ять усіх загиблих на фронтах, закатованих, померлих від ран, голоду та страждань, хвилиною мовчання та покладанням квітів.
До присутніх звернувся Новоархангельський селищний голова Юрій Павлович ШАМАНОВСЬКИЙ. У своєму виступі голова громади провів паралель між трагічним минулим і буремним сьогоденням, зазначивши:
— На превеликий жаль слово «війна» знову стало частиною нашого життя. Сучасне покоління українців знову змушене зі зброєю в руках відстоювати право на свободу, незалежність і саме існування нашої держави. Знову ворог прийшов на нашу землю, знову палають міста і села, знову матері проводжають своїх синів і доньок на фронт. І знову українці демонструють усьому світові незламність духу, мужність, стійкість і безмежну любов до Батьківщини.
Нинішнього 22 червня ми згадуємо не лише жертв Другої світової війни. Ми схиляємо голови перед пам’яттю всіх наших Захисників і Захисниць, які віддали життя за Україну у боротьбі з російським агресором. Вони стали гідними спадкоємцями покоління переможців, продовжувачами славних традицій героїзму та самопожертви.
Вічна слава всім визволителям, які назавжди стоять у безсмертному Небесному строю. Вічна пам’ять мирним співвітчизникам, чиї життя обірвали війни минулого і сьогодення.
Дійсно, наш святий обов’язок — зберегти правду про минуле, передати її дітям і внукам, виховати у них любов до рідної землі, повагу до подвигу старших поколінь, почуття відповідальності за майбутнє України.
Бо народ, який пам’ятає свою історію, який шанує своїх Героїв, який цінує свободу і незалежність — непереможний!
Ведучою заходу була художній керівник Торговицького сільського будинку культури Олена Юріївна Сторожук, музичний супровід забезпечив керівник театру малих форм «Заклик» селищного Будинку культури Володимир Володимирович Чернега.





x
Помічник