9-20 Гаряча лінія Олександра Поворознюка 068 802 3551 
Додати свою новину Відкрити/Закрити ФільтриСкинути

Курненська ОТГ

Протягом 15–19 червня в рамках міжнародного проєкту «Шляхи партнерства: зміцненн…

Протягом 15–19 червня в рамках міжнародного проєкту «Шляхи партнерства: зміцнення місцевої співпраці для відновлення України та інтеграції до ЄС», що реалізується мережею асоціацій місцевих органів влади Південно-Східної Європи NALAS за підтримки програми U-LEAD з Європою, сільський голова Леонід Корзун та перший заступник сільського голови Дмитро Медушевський відвідали муніципалітет Конавле (Хорватія).
Конавле та Курне розділяє близько 2 000 км, а дорога займає понад 40 годин, адже ця громада є найпівденнішою в Хорватії.
Під час візиту ми мали честь познайомитися з очільником муніципалітету Božo Lasić, а також із керівництвом та фахівцями Офісу хорватських громад і муніципалітетів. Особливо цінною стала зустріч із головним юрисконсультом Mladen Puškarić, який детально ознайомив нас із системою організації, фінансування та функціонування місцевого самоврядування в Республіці Хорватія. Ми отримали практичні знання щодо управління комунальною інфраструктурою, реалізації інвестиційних проєктів та використання можливостей європейських програм.
У будівлі муніципалітету в Кавтаті відбулася офіційна робоча зустріч із мером, президентом муніципальної ради Ivo Simović та керівниками структурних підрозділів. Під час обговорення особливу увагу було приділено питанням розвитку комунального господарства, водопостачання та водовідведення, поводження з побутовими відходами, утримання громадських просторів, а також реалізації інфраструктурних проєктів за підтримки Європейського Союзу.
Окрім робочих зустрічей, ми відвідали низку важливих об’єктів муніципалітету Конавле: музеї та галереї Конавле — Kuća Bukovac, Будинок спадщини в Чіліпі, Археологічну колекцію в Придвор’ї, будівництво нової школи, пожежну станцію в Груді та інші комунальні об’єкти. Це дозволило ближче ознайомитися з досвідом громади у збереженні культурної спадщини, розвитку сільських територій, підтримці сільського господарства та модернізації інфраструктури.
На завершення візиту в рамках проєкту між громадами було підписано Меморандум про взаєморозуміння. Цей документ став першим кроком до майбутньої співпраці, реалізації спільних проєктів та створення довготривалого партнерства між громадами України й Хорватії.
Щиро дякуємо очільнику муніципалітету Božo Lasić, керівництву та колективу муніципалітету Конавле за теплий прийом, відкритість до співпраці, щирість і готовність ділитися своїм досвідом.
Ми переконані, що започатковане партнерство стане міцною основою для реалізації нових ініціатив, які сприятимуть розвитку Курненської громади та зміцненню українсько-хорватської співпраці.
Hvala vam puno!





x
Помічник