Бізнес, Пустомитівська Отг, Суспільство
В Наварії відкрили інклюзивний простір «Кава зі змістом»
💪У Наварії відбулось відкриття оновленого інклюзивного простору «Кава зі змістом». Цей простір став результатом розвитку соціальної пекарні «Тісто зі змістом» і є важливим кроком для інтеграції молоді з особливими освітніми потребами. Інклюзивний простір «Кава зі змістом» допомагає молодим людям опановувати професійні навички, долати бар’єри та впевнено крокувати до самостійності.
📌Найважливіше, що ми можемо зробити як громада — це навчитися сприймати дітей з особливими потребами не як тих, хто потребує допомоги, а як повноцінних, талановитих членів суспільства. Кожна людина має свій унікальний потенціал, і наше завдання — підтримувати простір, де цей потенціал розкривається.
✅Саме таким є оновлений інклюзивний простір «Кава зі змістом» у Наварії, що виріс із соціальної пекарні «Тісто зі змістом». Це місце, де молодь опановує професійні навички, долає бар’єри та впевнено крокує до самостійності.
💪Завдяки Галині Вархолик, ідейній натхненниці та рушійній силі, спочатку було створено соціальну пекарню «Тісто зі змістом», а згодом — оновлений інклюзивний простір «Кава зі змістом». Цей проєкт стане не лише місцем для смачної кави, а й справжнім соціальним хабом для громади.
Отець Ігор Гарась, настоятель храму Зіслання Святого Духа села Наварія, поблагословив усіх присутніх, окропив приміщення та побажав, аби цей заклад став осередком добра, тепла та рівності для кожного.
🎉На урочистому відкритті були присутні представники влади та запрошені гості, всі хто долучилися до створення простору: керівниця проєкту Ірина Куропась, ініціаторка створення опікунської ради соціального підприємства та голова БО Благодійний фонд «Святої Марії-Магдалини» Іванна Михайлишин, директорка Наварійського ліцею Ольга Подубінська, генеральний директор Biskotti Іван Казимірський, співзасновник компанії «Томатіна» Андрій Калітовський, директор ТОВ «Висота-890» Тарас Забронський, підприємець Михайло Гонський, міський голова Олег Серняк, перша заступниця міського голови Тетяна Голдун, заступник міського голови Андрій Пелехатий та начальниця відділу соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародної співпраці Галина Буштин.
🤝Очільник громади привітав команду з важливою подією та вручив герб Пустомитівської територіальної громади як символ єдності та спільної віри в успіх проєкту.
📝Історія інклюзивного простору — це результат наполегливої праці та системної роботи. Ще на етапі підготовки проєкту в Пустомитівській громаді відбувалися фасилітовані зустрічі та фокус-групи за участю експерта Івана Кульчицького, представників місцевої влади, бізнесу та Молодіжної ради. Саме там народжувалося спільне бачення того, як інтегрувати соціальний бізнес у Стратегію розвитку громади. Соціальне підприємництво розглядалось як інструмент, що об’єднує зусилля влади, бізнесу та громадськості для вирішення важливих соціальних питань.
🫶Щиро дякуємо всім, хто доклав зусиль до реалізації цієї ініціативи, а саме Агенції місцевого економічного розвитку Яворівщини, Ігорю Назару, Івану Кульчицькому. Ваша праця допомагає нам будувати громаду, де кожен має своє місце і можливості для розвитку.
📌Довідково: Проєкт реалізовано в межах ініціативи «Посилене партнерство для сталого відновлення» (EPSR), що фінансується урядом Швеції через Sida та виконується ПРООН в Україні.
🎉Запрошуємо всіх мешканців та гостей громади завітати до кав’ярні «Кава зі змістом» у Наварії! ☕️Приходьте за смачною кавою, натхненням та підтримкою соціального бізнесу.
#безбарєрність_пустомитівська_громада