Талалаївська (Черніг.обл) ОТГ
22 червня український народ вшановує світлу пам’ять мільйонів жертв Другої світо…
22 червня український народ вшановує світлу пам’ять мільйонів жертв Другої світової війни, день початку німецько-радянської війни (1941–1945), яка забрала життя кожного п’ятого українця.
Друга світова війна — найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло, за різними оцінками, від 50 до 85 мільйонів людей. Саме як страшну трагедію її пам’ятають і згадують у всьому світі. Відповідно до Указу Президента України, відзначення цього дня встановлено з метою всенародного вшанування пам’яті синів і дочок українського народу, полеглих у цій жорстокій війні.
У Другій світовій війні українці понесли людські втрати більші, ніж Велика Британія, Канада, США і Франція разом узяті. За різними оцінками, у нашій країні загинуло від 8 до 10 мільйонів людей, з них цивільного населення близько 5 млн, 2,2 мільйона українців були вивезені на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 мільйонів втратило житло. На цілковиті руїни перетворилося понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.
Сьогодні, потерпаючи від кривавої агресії російських загарбників, важливо усвідомлювати ціну миру та свободи. Наша держава віддала велику жертву під час різних війн у своїй історії, і вшанування пам’яті тих, хто положив своє життя в боротьбі за незалежність та свободу України, є нашим обов’язком.
Цього скорботного дня схилімо голови у хвилині мовчання перед пам’яттю мільйонів полеглих воїнів, невинних жертв, чиє життя забрала війна.
Вічна пам’ять загиблим. Честь і слава живим Героям!
Юрій ВЕЛИЧКО, селищний голова.